Міфи про догляд за зубами тварин

Вовки не чистять зуби, або просто дай йому кістку
Захворювання ротової порожнини у домашніх тварин є одними з найпоширеніших причин звернення до ветеринарного лікаря. Виявляється, власники часто мають хибне уявлення що до догляду за зубами своїх улюбленців.

Що кажуть люди про догляд за ротовою порожниною тварин і що з того насправді має сенс? Давайте розбиратися!

Міф №1: неприємний запах з рота вашого улюбленця є нормою.
Здорова ротова порожнина пахне… нічим. Будь-який неприємний запах свідчить про проблеми із зубами і тканинами, що оточують і тримають зуби, і є прямим показанням звернутися до ветеринара.

Міф №2: Собаки самі чистять собі зуби гризучі кістки, палки, моркву.
Ані кістка, а ні палка, а ні морква не здатні проникнути у всі щілини між зубами та очистити їх від зубного нальоту чи тим паче зубного каменю. Ба більше, давати кістки собаці може бути небезпечно саме для зубів. Жорсткі кістки можуть травмувати зуб, та навіть зламати його, що неодмінно призведе до розвинення інфекції та запалення. Доведено, що дикі собаки та вовки часто мають чисельні переломи в роті через жування кісток.
Міф №3: Чистити зуби собаці можна звичайною пастою.
Основною відмінністю пасти для тварин є те, що вона безпечна при ковтанні. В пасті для людей можуть міститися токсичні для тварин речовини, що при потраплянні у шлунок можуть викликати серйозні отруєння. Також, професійні пасти для домашніх улюбленців мають приємний смак, от наприклад солодовий чи зі смаком м’яса, на відміну від ментолових, якими звикли користуватися ми з вами.

Міф №4 : Собака\кіт їсть сухий корм, тож йому не потрібно чистити зуби.
Зубний камінь утворюється, коли кальцій в слині вступає в реакцію з бактеріями і залишками їжі. Саме це з часом і викликає утворення зубного каменю. Тому вид їжі ніяк не впливає на утворення зубного каменю. Що до думки, що сухий корм якимось чином очищує зуби тварини, то вона, на жаль, не відповідає дійсності. Навіть якщо ваша домашня тварина ретельно пережовує сухий корм, гранула корму занадто тверда і просто розпадається, коли зуб потрапляє на неї, при цьому не зчищаючи наліт.

Міф №5: Щоб уникнути зубного каменю треба додати до раціону улюбленця томатами.
Томати справді багаті на органічні кислоти, здатні розчиняти лужні відкладення зубного каменю. Здавалося б, природа сама подбала про ідеальний засіб для очищення зубів. Але реальність інакша: ссавці, за своєю природою, швидко ковтають їжу, тож кислоти майже не встигають взаємодіяти з емаллю. Ба більше, щоб досягти помітного ефекту, потрібно було б споживати томати у справді величезних кількостях — і навіть тоді їхня дія залишалася б сумнівною.
Міф № 6: Мій улюбленець не скаржиться на зубний біль – він не відмовляється від їжі
У тварин харчування є одним з головних інстинктів для виживання, то ж вони здатні продовжувати їсти навіть відчуваючи сильний біль.

Міф № 7: В мого улюбленця білі зуби – він здоровий.
Захворювання ротової порожнини собак та котів не обмежуються тільки зубами. Через інфекцію в роті вашого улюбленця можуть бути запалені ясна, що так само призводить до втрати зубів, а ще до захворювання печінки, серця та нирок. 

Міф №8: Чистка зубів – лише косметологічна процедура яку може зробити будь-який грумер.
Звичайно, грумер може провести гігієнічну чистку зубів. Але якщо в вашого улюбленця вже з’явився жовтуватий наліт чи зубний камінь, варто звернутися до спеціаліста з ветеринарною освітою. Як і у людей, здоров’ям рота тварини має займатися професіонал, а саме – ветеринар-стоматолог.
Міф №9: Видалення зубного каменю – досить проста процедура.
Якщо вже з’явився камінь на зубах – необхідно видаляти його під анестезією. Зубний камінь утворюється як ззовні на зубі, так і під лінією ясен, тож ветеринарний стоматолог має видалити його повністю, щоб зупинити запалення і подальший розвиток захворювання. Видалення зубного каменю є повноцінним оперативним втручанням, а кожна анестезія має ризики і може мати наслідки.

Міф №10: Захворювання ротової порожнини – неодмінна частина старіння мого улюбленця.
Якщо власник приділяє достатньо уваги догляду за ротовою порожниною свого чотирилапого друга, проблем з зубами та яснами можна уникнути. Доведено, що ретельний догляд може додати в середньому до декількох років життя вашому улюбленцю.

Краще запобігати утворенню зубного каменю у своїх тварин, використовуючи доведено робочі методи, як то чищення зубів спеціалізованими зубними пастами для домашніх улюбленців, згодовування спеціальних ласощів, призначених для очищення ротової порожнини та зубів.

© 2025 All Right Reserved.
Website development by PetFood Trade OÜ