Типи зубів та для чого вони потрібні.
Різці – це однокореневі зуби, призначені для утримування здобичі і відривання м’яса від кісток. Також це зуби гігієни, тобто ними тварини ще відчищаються від бруду на шерсті.
Ікла – однокоренневі; призначення – для захоплення здобичі та оборони.
Премоляри – мають від одного до трьох коренів та потрібні для подрібнення їжі.
Моляри – налічують від одного до двох коренів і подрібнюють більш тверду їжу.
Передні зуби формують прикус тварини. В сучасних порід собак він різниться від «класичного» ножицеподібного, до прямого, чи так званого перекусу, коли нижній ряд виступає вперед. У котів правильним вважається клещеподібний прикус, та допускається ножицеподібний, чи незначний перекус чи недокус на 2 мм.
І от, нарешті, коли ми вже все зрозуміли з тими зубами, лишається головне питання – що з ними робити? А робити от що.
Слідкувати. Щоб вчасно мінялися і корінні не росли поруч із молочними. Молочний зуб випадає, коли в нього розсмоктується корінь. Якщо цього не відбулося, він так і лишиться у роті тваринки. Також слід розуміти, що домашні тварини, особливо ті, що годуються сухими чи вологими кормами, не мають того природного навантаження на зуби та щелепи, що розхитує молочні зуби і допомагає їм випадати. Якщо молочний зуб не випадає, то корінному просто доводиться рости десь поруч, що може привести до викривлення зубного ряду і подальших проблем. Тому часом треба допомагати зубам наших улюбленців у цьому процесі. Необхідно регулярно перевіряти зміну зубів, давати більше спеціалізованих стоматологічних іграшок та жувальних ласощів у період зміни зубів, та за необхідності видаляти молочні зуби у ветеринара.
Звертати особливу увагу, якщо помітили кровоточивість, неприємний подих чи пригнічений стан у свого цуценяти чи кошеня. Ці симптоми можуть бути проявом гінгівіту – запалення ясен.
Ріст зайвих різців. Або навпаки брак якогось з корінних зубів. Не є, звичайно ж, питанням життя і смерті, але якщо тваринка породиста та з амбіціями до шоу-кар’єри, кількість буде мати значення.
Знебарвлення зуба. Коли постійні зуби ще знаходяться у щелепі, слід бути уважними до приймання деяких антибіотиків через те, що вони можуть вплинути на забарвлення зубів. Це не є серйозною проблемою, але може вплинути на зовнішній вигляд і на схильність до появи карієсу.
Гіпоплазія. Недостатній розвиток емалі зуба. Причин розвитку такої патології досить багато. Механічні травми, запальні процеси, що переходять від молочного до корінного зуба, порушення мінерального та білкового обміну, інфекційні захворювання, рахіт, важкі отруєння.
Не панікувати. Коли малеча має легку слабкість, поганий апетит, незначний розлад шлунку. Короткочасне помірне погіршення стану можливе, адже процес зміни зубів досить болючий і не приємний. Слід бути уважнішим до пухнастого малюка та допомогти йому пережити цей життєвий етап.